Kiokušin karatė: senovės menas su moderniu požiūriu

Kiokušin karatė yra viena iš populiariausių karatės šakų pasaulyje. Tai senovės Japonijos kovos menas, kuris pradėjo plisti visame pasaulyje nuo pat 20-ajų amžiaus pradžios. Tai yra ne tik sportas, bet ir gyvenimo būdas, kuris padeda žmonėms lavinti savo kūną, protą ir dvasią.

Kiokušin karatės pradžia

KiokušinKiokušin karatės istorija siejama su Masutatsu Oyama, Japonijos karatėja, gimęs 1923 m. Oyama pradėjo treniruotis karatės mokykloje, kuri vadinosi "Yoshida-ryu". Tuo metu jis tapo geriausiu mokyklos mokinio ir 13 metų jis pasitraukė į kalnus, kad tobulintų savo įgūdžius. Jis grįžo po trejų metų, pasiekęs didžiulį tikslą – sugebėjo nugriauti galvą jauties vienu smūgiu.

Oyama pradėjo kurti savo kovos meną, kuris vėliau tapo žinomas kaip Kiokušin karate Doviluose. Jis rengė savo mokyklą ir pradėjo mokyti studentus, kad jie galėtų lavinti savo kūną ir dvasią. Oyama pasirinko pavadinimą "Kiokušin", kuris reiškia "negali būti sutriuškintas šarvuotas dvasios namas".

Kiokušin karatės principai

Kiokušin karatė yra pagrįsta trimis principais: kūno, proto ir dvasios. Karatėja lavina savo kūną, kad būtų stiprus ir lankstus, tuo pačiu gerina savo fizinę sveikatą. Protas yra treniruojamas per mokymąsi kovos technikų, kurios reikalauja koncentracijos ir greitumo. Dvasios lavinimas padeda karatėjui suvokti savo vidinę jėgą ir ramybę.

Kiokušin karatės nauda

Kiokušin karatė turi daug privalumų. Pirmiausia, ji padeda lavinti fizinę sveikatą. Karatėja mokosi greičio, jėgos ir lankstumo, kurie padeda gerinti kūno formą ir koordinaciją. Taip pat, ji padeda gerinti psichologinę sveikatą, mokantis susikaupti, įveikti stresą ir išugdyti atkaklumą. Kiokušin karatė taip pat yra naudinga savęs apsaugos priemonė. Mokinantis kovos technikų, karatėja gali padidinti savo saugumą ir pasitikėjimą savimi.

Kiokušin karatės treniruotės

Kiokušin karatės treniruotės dažniausiai apima tris pagrindinius elementus: kovos technikas, kovos suskirstymus ir kata. Kovos technikos apima blokus, smūgius ir kopimus, kuriuos reikia mokytis atliekant su partneriu. Kovos suskirstymai apima dirbtinę kovą, kurioje karatėja reaguoja į partnerio atakas. Kata yra choreografinis judesių derinys, kuriame karatėja atkuria tam tikrą kovos scenarijų.

Treniruotės yra labai sunkios ir reikalauja atkaklumo ir pastangų. Tačiau jos taip pat yra labai malonios ir suteikia pasitenkinimą, kai pasiekiama naujų tikslų.

Kiokušin karatė yra ne tik kovos menas, bet ir gyvenimo būdas, kuris padeda lavinti kūną, protą ir dvasią. Ji turi daug privalumų, įskaitant fizinę ir psichologinę sveikatą, saugumą ir pasitikėjimą savimi. Mokinantis Kiokušin karatės, žmogus gali lavinti savo vidinę jėgą ir įgyti įrankių, kurie padeda susidoroti su gyvenimo iššūkiais. Taigi, jei ieškote naujos savęs pažinimo ir kovos menų patirties, Kiokušin karatė gali būti puiki pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *