Kaip išsirinkti nešiojamąjį kompiuterį

Nešiojami kompiuteriaiSunku būtų įsivaizduoti gyvenimą, visai nebesinaudojant kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais: būtų ir sudėtinga orientuotis, nes visa informacija reikalinga yra internete, ir pajaustume, kad esame pripratę nuolatos būti sraute. Tad tokie įrenginiai kaip nešiojami kompiuteriai yra kone būtinybė: visi juos perka, o jeigu ne juos, tai bent alternatyias ryšio priemones, tokias kaip planšetės ar išmanieji telefonai. Ir visgi jeigu jums reikia įsigyti nešiojamąjį kompiuterį, tai kaip jį išsirinkti ir įsigyti?

Pirkite internetu

Visų pirma, vertėtų iškart nuspręsti, ar pirksite gyvai salone konsultuojantis, ar pirksite internetu. Pirkti gyvai salone verta tik tuomet, jeigu jums itin aktualus yra daikto dizainas ir norite gyvai pasižiūrėti, kaip jums tai tinka. Arba tuomet, jeigu tikrai visai nieko nesuprantate apie kompiuterius ir neturite artimųjų, kurie galėtų pagal jūsų poreikius padėti išsirinkti internetu. Visais kitais atvejais patogiausia kompiuterį yra pirkti būtent internetu: tuomet galėsite įsigilinti į specifikacijas, palyginti prekes tarpusavyje, pasirinkti geresnę kainą ar skirtingus komponentus, priedus, pagal poreikį. Nejusite jokio spaudimo būtinai pirkti vieną ar kitą prekę – tik galimybę išsirinkti sau labiausiai tinkantį kompiuterį. Verta apsilankyti interneto pardavimų platformoje su galimybe palyginti prekes ir matyti, kurioje parduotuvėje būtų galima įsigyti.

Atkreipkite dėmesį į kompiuterio dydį

Dabar nešiojami kompiuteriai gali būti labai skirtingų dydžio, nors populiaresni yra mažesni ir labai lengvi, ploni, kuriuos galima nesunkiai nešiotis didesnėje rankinėje ar dabar madingose kuprinėse. Taip pat atkreiptus dėmesį į kompiuterio dydį, reikėtų galvoti ne tik ar jis tilps į rankinę, bet ir ar jums bus patogu su juo dirbi. Jeigu dirbate daugiausiai su vaizdo apdorojimu, gal reikės didesnio nešiojamo kompiuterio arba mažo kompiuterio, bet su papildomu dideliu pastatomu monitoriumi. Jeigu daugiau dirbate su tekstais ar kažkuo kitu, kas nereikalauja didelio matomumo – galite pirkti ir mažesnį.

Reikalavimai:

  • Atkreipkite dėmesį į greitį ir atmintį. Kokias programas naudosite ir kaip jums reikia, kad greitai veiktų kompiuteris? Ir kiek jame turi būti talpos?
  • Video ir garso raiška – kam tai svarbu? Dizaineriams, operatoriams, vaizdo montuotojams, su kinu dirbantiems asmenims. Jūs geriau žinote, ar jums tai svarbu, tad atkreipkite dėmesį besirenkant ir be reikalo nemokėkite papildomo tūkstančio eur vien už profesionalią video raišką, kurios jums galbūt nereikia.
  • Žinomas gamintojas ar nežinoma firma? Pagalvokite ir apie tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *