Kaip atrodo protingas etiketės maketas

Printmark paslaugosTokiose įmonėse kaip printmark.lt galima įsigyti lipdukų, spausdinimo medžiagų, etikečių. Galima ir atsispausdinti kažką. Sakykime, jūs jau žinote, kur gauti žaliavą etikečių spausdinimui, tačiau kaip pasidaryti protingą etiketės maketą? Jeigu darote patys – keletas patarimų.

Logotipas ir spalvos

Kai galvojate apie savo produkto dizainą ir įmonę, turite omenyje ir logotipą. Įdomu, kaip veikia mūsų sąmonė, kad norėdami pavaizduoti kavą ar puodelį kavos, mes jį piešime iš šono. Iš tokio šono, kai žvilgsnis lygiagrečiai sutampa su paviršiaus, ant kurio puodelis stovi. Realiai mes tokio vaizdo niekada nematome, matytume jį jeigu, pavyzdžiui, puodelis stovėtų mūsų akių lygyje ant lentynos. Dažniausiai matome iš viršaus. Tačiau mūsų simbolinis mąstymas geriausiai atpažįsta būtent tokį kavos puodelio simbolį, kai šis matomas iš šono. Apie ką visa tai? Apie tai, kad jūsų logotipas turi veikti panašiais mąstymo kodais. Turite galvoti apie supaprastintą objekto piešinį, gal tas objektas atrodo realybėje visai kitaip, tačiau mes mąstome simboliais. O kartais atvirkščiai – galite išnaudoti tą piešimo kampą, kuriuo mes matome ir realybėje.

Jeigu norite spalvoto darbo, gal nežinote, kaip surasti tinkamas spalvas. Spalvota etiketė visada bus labiau atkreipianti dėmesį į save negu nespalvota. Tačiau ir spalvų perkrovimas gali pasirodyti mums kaip per sudėtingas informacijos apdorojimas. Dėl to mes mėgstame lengvumą, paprastumą, kai yra kelios gerai derančios spalvos. Tai susiję su tuo, kaip šiais laikais mes gyvename, o gyvename tokiame milžiniškame informacijos perkrovimo laikotarpyje, kad smegenys visada mieliau nori atvėsti ten, kur viskas paprasta ir minimalistiška.

Šriftai

Ant etiketės turėsite rašyti ne tik pavadinimą, bet ir daugiau informacijos. Gal jums atrodo – na ir koks gi skirtumas, kokiu šriftu užrašysite. Bet skirtumas, tiesą sakant, visada yra, ir nemažas. Šriftai gali derėti tarpusavyje, o gali ne. Apvalios, kampuotos, mažos ir didelės formos skiriasi, ir gali turėti tam tikras kultūrines nuorodas. Tipografija yra atskiras mokslas ir jums tikrai vertėtų pagalvoti apie tai, kas tarpusavyje dera, o kas kartu visai nesižiūri.

Privaloma informacija

Dar reikėtų pamąstyti ir apie privalomus dalykus. Tarkime tai, kad dabar yra daug reikalavimų dėl to, ką užrašysite ant etiketės. Būtinai turite nurodyti gamintoją, platintoją, BAR kodą, taip pat sudėtį, paminėti, jeigu yr alergiją keliančių medžiagų, nurodyti maistingumą, galiojimą datą, svorį, kiekį, visus saugumo indikatorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *