Kai karo tarnyba tampa realybe

AmunicijaSaugumo tema mūsų šalyje itin aštri, ir jeigu pavojingi ginklai vienu metu atrodė tik istorinė praeitis, tai galbūt vėl taps ateitimi. Ne vienas jaunas žmogus vėl eina tarnauti privalomos karo tarnybos. Vieni tai daro iš pareigos, kiti yra priversti, treti šiaip susidomi. Juk visai įdomu išbandyti, kaip veikia ginklai, technika, kaip gintis, kaip išgyventi miške ir pan.

Kuo įdomi karo tarnyba

Pakalbėkime apie tai objektyviai. Kuo iš tiesų yra patraukli karo tarnyba. Visų pirma, ką pasakytų turbūt dauguma vaikinų, tai yra ginklai. Tik su jais galima jaustis taip kietai. Tiems, kas turi fizikinį, matematinį, inžinerinį mąstymą, yra aišku, kad ginklai yra laba įdomus išradimas. Tad galima išmokti gerai valdyti juos ir siekti tame kažkokio statuso.

Kitas dalykas, kuris traukia – gamta ir fizinis aktyvumas. Mes taip prisirišę prie miesto, prie kompiuterio, kad ne visi galime dažnai būti gamtoje. O juk gamtoje labai gera, ir galima gyventi joje be socialinių tinklų, be elektroninio pašto. Užtenka oro, saulės, vandens, miško. Tad nuolat miškuose vykstančios pratybos gali būti nuostabiu dalyku, kuris pradžiugins ne vieną, kuriam jau pabodo dulkėti namie prie kompiuterio.

Traukia ir tai, kuo kariuomenė traukdavo visais laikais – savo statusu. Vos atsirasdavo karo pavojus, kareiviai būdavo išaukštinami. Jie tapdavo didžiausios garbės verti, nes jie aukojasi už tėvynę. Jie laikomi tais, kurie dirba dėl kilnaus tikslo. Kas aišku yra paradoksas, nes tie veiksmai gali būti žmogžudystės. Taigi, karo nusikaltimai vėliau irgi gali būti vertinami kaip nusikaltimai.

Traukia ir metai pertraukos savo gyvenime. Tiems, kas dar ne visai žino, ką turi daryti savo jauname gyvenime, visai gerai įgyti metus patirties kariuomenėje, kur toks poelgis niekada nebus laikomas blogu poelgiu. Jis visada bus vertas pagarbos, o tu galėsi būti tuo, kuris didžiuosis savimi ir per metus apmąstys, ką turėtų veikti toliau.

Kas nenori tarnauti

Tačiau kaip yra pliusų, taip yra ir minusų. Yra pacifistiškai nusiteikusių žmonių, kuriems ginklai atrodo šventvagystė, kaip ir bet kokia smurtinė veikla. Be to, yra jaunuolių, kurie būdami vos 25-erių gali būti jau ir sukūrę šeimas, turėti po keturis vaikus, turėti verslą ar studijuoti perspektyviausiuose pasaulio universitetuose. Taigi, buvimas šauktiniu nebūtinai bus geriausias dalykas, kai iš kažkur bus tau sugalvota planų naujų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *