Visi trokšta turėti gražią šypseną. Vienas moderniausių būdų sukurti naują, lygią, baltą šypseną yra laminatės.

KAS YRA LAMINATĖS

Dantų laminatėsKeraminės laminatės arba „venyrai“ – tai itin plonas (0,3 – 0,5 mm storio) skaidrus keramikos sluoksnis, kuriuo dengiamas priekinis danties paviršius.
Jos yra danties formos, individualios, konkrečiam pacientui pritaikytos keramikinės plokštelės, atrodančios kaip natūralūs dantys.
Jų pagalba įmanoma sukurti "Holivudo šypseną", estetiškai pakoreguoti dantų spalvą, dydį ar formą ir per trumpą laiką turėti tobulą šypseną.
Šis protezavimo būdas yra laikomas prabangesne estetinio plombavimo alternatyva.

KADA TIKSLINGA NAUDOTI DANTŲ LAMINATES

 • Kada norime pašviesinti dantų spalvą (kuomet balinimas nepadeda)
 • Kada dantys yra nudilę, nuskilę
 • Kada norime pakoreguoti dantų formą
 • Kada norime panaikinti tarpus tarp dantų
 • Kada yra lengvai pasikraipę dantys, bet pacientas nepageidauja ortodontinio gydymo (uždėjus laminates galima atstatyti vientisą, lygų dantų lanką)

PRIVALUMAI

 1. Tai yra tausojantis gydymo būdas, nes dantis šlifuojamas minimaliai arba net visiškai nešlifuojamas. Todėl ši procedūra dar vadinama estetiniu protezavimu ar mikroprotezavimu
 2. Tai yra vienas moderniausių, aukščiausią estetikos lygį išgaunančių būdų. Laminatės leidžia pasirinkti norimą spalvą ir formą. Dantys atrodo natūralūs ir sveiki. Joks kitas gamybos būdas negali išgauti tokios natūralios estetikos
 3. Laikui bėgant nekeičia spalvos ir nepraranda blizgesio. Laminatės netamsėja net vartojant kavą, raudoną vyną, tabako gaminius. Tuo tarpu estetinis plombavimas ilgainiui gali tamsėti, prarasti blizgesį, atrodyti nebenatūraliai. Todėl skirtingai nei estetinio plombavimo, laminačių nereikia reguliariai prižiūrėti pas gydytoją (poliruoti ir pan.)
 4. Jos ilgaamžės. Keramika yra itin tvirta, dėvėjimuisi beveik nepasiduodanti medžiaga. Dantys tampa atsparesni mechaniniams pažeidimams (nuskilimai, suaižėjimai, dilimas). Keramika dėvisi mažiau nei plomba, todėl Laminatės yra ilgaamžiškesnės lyginant su estetiniu plombavimu
  Laminatės idealiai sukimba su danties emaliu, o dantenos laminatę priima kaip natūralų danties paviršių
 5. Dažniausiai dantų laminavimas reikalauja 2–3 apsilankymų pas gydytoją. Tai paprastai yra neskausmingos, diskomforto nesukeliančios, minimaliai invazyvios procedūros
 6. Speciali priežiūra nereikalinga. Dantys kurie padengti laminatėmis niekuo nesiskiria nuo jūsų natūralių dantų, tad ir priežiūra yra tokia pati. Svarbu laikytis kasdienės burnos higienos, valyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu.

AR VISIEMS LAMINATĖS TINKA

Ne. Dantų laminatės yra rekomenduojamos tik pacientams su ganėtinai sveikais priekiniais dantimis. Jei kenčiate nuo dantenų ar šaknies kanalo ligų, laminavimas gali tik pabloginti situaciją.

AR TAI BRANGU

Šis gydymo būdas nėra pigus. Tačiau tai jūsų investicija daugeliui metų, nes laminačių pagalba galite ilgam turėti holivudinę šypseną. Ši technologija jau tapo populiaresne nei pigesnė alternatyva – estetinis plombavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *