Patarimai skolinantis būstui

Net nėra abejonės, jog nuosavo būsto įsigijimas yra pats didžiausias pirkinys daugelio žmonių gyvenime. Tikriausiai daugelis net nesugebėtų to padaryti, jei ne busto paskola is kredito unijos. Kaip bebūtų, darant didžiausią pirkinį savo gyvenime, reikėtų gerai apie tai pagalvoti, tiesa?

Yra labai daug klausimų, į kuriuos prieš imant būsto paskolą iš banko arba kredito unijos turite atsakyti pats sau. Ar geriau imti paskolą su fiksuota palūkanų norma, ar su kintančia? Kokį pradinį įnašą galite sutaupyti prieš perkant namus? Kaip galite sumažinti palūkanų normas?

Busto paskola is kredito unijosVisų pirma reikėtų pabrėžti vieną svarbų dalyką – nebūtina turėti nepriekaištingos kredito istorijos tam, jog gautumėte būsto paskolą. Egzistuoja klaidinantis mitas, jog tik tie, kurie niekada neturėjo pasiėmę greitųjų kreditų bei neturėjo jokių pradelstų mokėjimų, gali gauti paskolą savo būstui. Net jei ir turėjote kažkokių finansinių problemų praeityje, tiek bankas, tiek ir kredito unija bus linkę jums suteikti paskolas. Tiesa, paskolos sąlygos greičiausiai bus prastesnės, kadangi jūs būsite vertinamas kaip rizikingas klientas. Be jokios abejonės – stengtis palaikyti gerą kredito istoriją yra labai svarbu, tačiau jei praeityje ir padarėte kažkokių klaidų, per daug nesigraužkite.

Kitas dalykas – skirkite laiko tam, jog pasirinktumėte iš kur imti paskolą. Suprantama, jog idėja tiesiog nueiti į savo banką ir iš karto be vargo pasiimti paskolą skamba labai gerai, tačiau iš tiesų toks sprendimas yra tikrai neprotingas. Geriausias sprendimas yra pateikti kaip įmanoma daugiau užklausų ir gautus pasiūlymus tiesiog palyginti tarpusavyje. Be to, net ir palyginę pasiūlymus bei suradę geriausią variantą, neskubėkite iš karto priimti to pasiūlymo – visuomet derėkitės. Negalvokite, jog derėtis galima tik turguje. Tai puikiai galima padaryti ir banke ar kredito unijoje. Jie yra suinteresuoti parduoti jums paskolą lygiai tiek pat, kiek jūs turite intereso iš jų ją pirkti. Dėl to galite derėtis ir bandyti rasti kompromisą. Absoliuti dauguma atvejų, kai klientai derisi, baigiasi jų naudai, tad kodėl gi to nepabandžius?

Galiausiai, niekada aklai nepasitikėkite paskolos skaičiuoklėmis. Internete jų apstu, tačiau visos jos yra tik preliminarios, toli gražu nepasakančios visko iki galo. Tokia skaičiuoklė gali tik apytiksliai pasakyti, kiek jums kainuos paskola, kokios bus jos sąlygos, kiek maksimaliai galite pasiskolinti, bet realius ir tikslius skaičius sužinosite tik tuomet, kai iš tikrųjų kreipsitės į skolintoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *