BMW revoliuciniai elektromobiliai „i4“ ir „iX“

2021 metais Palangoje buvo pristatyti revoliuciniai BMW elektromobiliai „i4“ ir „iX“. Taip skambiai juos pavadinti galima dėl inovatyvių technologijų, nuvažiuojamo atstumo ir greito įkrovimo.

Inovacijos

Kalbant apie elektromobilius, atrodo, jog svarbiausias jų aspektas – nuvažiuojamas atstumas ir pakrovimo greitis. Taip, tai labai svarbu, tačiau ar gali vairuotojas iš elektra varomos transporto priemonės tikėtis kažko daugiau nei didelio nuvažiuojamų kilometrų skaičiaus? BMW prekės ženklas jau atsakė į šį klausimą, sukurdamas „i4“ ir „iX“ versijas.

Jos pasižymi ne tik įveikiamais dideliais atstumais, bet ir integruotu 5 G ryšiu, kurio dėka automobilio kompiuteriai veikia itin greitai ir gali apdoroti daugiau nei 20 kartų duomenų. Todėl elektromobiliuose ypač ištobulintos autonominio vairavimo ir asistento funkcijos.

Kad kelionė neprailgtų elektromobiliai vairuotojui „gali pasiūlyti“ pramogų ir informacijos, kuri valdoma per išmanųjį asistentą, reaguoja į žmogaus balsą ir gestus.

Elektromobiliai nuvažiuoja daugiau nei 500 kilometrų

Vidutiniškai per dieną vairuotojai nuvažiuoja iki 100 km, tačiau „BMW iX“ įveikia gerokai daugiau – versija „xDrive40“ pilnu įkrovimu nuvažiuoja 425 km, per 10 minučių pasikrauna 95 km atstumui. Šis 4 ratais varomas modelis pasižymi 240 kW arba 326 AG jėga.

Kitas elektromobilis – 4 durelių kupė BMW i4 pasižymi sportiškumu ir elegancija, turi dvi versijas „eDrive40“ ir „M50“. Lietuvoje, Palangoje buvo demonstruojama „BMW i4 eDrive40“ versija. Pilnu įkrovimu automobilis įveikia 590 km, o po 10 minučių krovimo jis gali nuvažiuoti 164 km. Elektromobiliai „xDrive40 turi 76,6 kWh talpos bateriją, o „eDrive40“ montuojama 80 kWh galios baterija.

„BMW i4 M50“ pasižymi dar didesniu sportiškumu ir nuo 0 iki 100 km įsibėgėja vos per 3,9 sekundės. Jo nuvažiuojamas atstumas 510 km.

Dinamiški, greiti, ekonomiški ir tausojantys aplinką

Taigi, naujos kartos elektromobiliai tampa itin praktiški – su jais galima keliauti net ir ilgus atstumus, nenaudojant brangių ir aplinką teršiančių degalų. Savo kitomis savybėmis – greičiu, dinamiškumu, jėga ir inovatyviomis technologijomis jie nenusileidžia įprastiems automobiliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *