Automobilių dalys – kurios populiariausios

Parduotuvėje automobiliudalys24.lt galite rasti visko, ko reikės jūsų automobiliui. Ką dažnai mašinoje tenka keisti?

Stabdžių kaladėlės

Šią auto dalį tenka keisti kone kas du – tris metus, jeigu daug važinėji. Todėl gali reikėti jas ir teikti tikrai dažnai. Paprastai apie stabdžių būklę signalizuos tam tikros lemputės, kurias jūs matysite. Jeigu pirkote originalias stabdžių kaladėles, tuomet ir lemputės rodys tikrąją jų būklę.

Padangos

Automobiliudalys24.ltJas, kaip žinia, reikia keisti kas sezoną. Tačiau vienos padangos gali atlaikyti ir kelis sezonus. Svarbiausia su žieminėmis važinėti tik žiemą, o vasarinės tik vasarai, tada dar gali tikėtis, kad važinėsi su jomis ilgiau. Vasarines naudosi vasarą ir rudenį, ir jos galės tarnauti 4 sezonus. O žiemines galbūt net reikės ir greičiau keisti, nes visgi labai svarbu, kad jos nebūtų per daug susidėvėję ir neslystų. Gali tarnauti 3 sezonus. Aišku, viskas labai subjektyvu, nes itin priklauso nuo to, kiek dažnai važinėjate, kokiomis apkrovomis. Pavyzdžiui, sunkus džipas, greitai lakstant, dėvės padangas labai greitai, o lengvas „vabalas“ iš lėto važiuojant tas pačias padangas eikvos kur kas dažniau. Aišku, jeigu padangos naudojamos ne pagal paskirtį ir su žieminėmis važiuojama tiek vasarą, tiek žiemą – jos bus dėvimos labai trumpai.

Važiuoklės dalis

Kai kurias jas tenka keisti greičiau negu kitas. Gumų stabilizatoriai, tiksliau pačios gumos turi būti keičiami dažniau. Kadangi mūsų keliai yra gana prastos kokybės, vien dėl to tos gumos nusidėvi daug greičiau, nes jos sulaukia daugiau smūgių. Naujos mašinos gumas reikės keisti po 6 – 5 metus, o senesnių automobilių gumas gali tekti keisti kas 3 – 4 metus. Taip pat iš važiuoklės gali tekti dažnai keisti tokias autodalis kaip amortizatorius. Šie taip pat gana greitai susidėvi. Amortizatorius susideda iš sprandžinos ir kitos dalies, panašios į metalinę pompą. Pirmiau reikės keisti būtent pastarąją vidinę dalį. Ją gali tekti pasikeisti kas keletą metų (8 – 9), tačiau tas keitimas irgi priklausys nuo susidėvėjimo.

Variklio dalys

Žinoma, dažniausiai keisti tenka tepalų filtrus. Maždaug kas metus. Pagrindinį generatoriaus diržą taip pat gali tekti keisti maždaug kas metus. Variklio purkštukus taip pat tenka keisti sąlyginai dažnai, kas kokius 8 metus. Sudėtingiausia, kai tenka keisti variklio galvą, tačiau ją gali tekti pakeisti tik tada, jeigu per žiemą palieki ne antifrizą, o vandenį. Tada gali būti bėdos. Tačiau gerai prižiūrėtos variklio galvos nereikės keisti gal net ilgiau negu 20 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *