Apie statybas tarp daugiabučių

Statybų aikštelę visi įsivaizduojame kaip išraustą smėlyną su tokiomis stambiagabaritėmis technikomis kaip savivarciai su kranu, sunkvežimiai, buldozeriai ir pan. Paprasta, kai statybos vyksta užmiestyje ir niekam per daug netrukdo. Tačiau pasitaiko ir statybų miestų centruose, juo labiau, tarp daugiabučių. Tai visuomet kelia daug sunkumų.

Sunku privažiuoti prie statybų vietos

TruckfindStatybų vykdytojai skundžiasi, kad miestuose itin sunku privažiuoti su savo įranga prie statybų vietos. „Pažiūrėkite www.truckfind.lt su kokia įranga mums tenka važiuoti, ir suprasite, apie ką kalbame. Tikrai nelengva su tokiomis mašinomis privažiuoti ten, kur vyksta darbai, ir juos daryti. Dabar, pavyzdžiui, neseniai dirbome gyvenamųjų daugiabučių rajone. Buvo du būdai privažiuoti. Arba važiuoji 1.5 km per specialų tarp daugiabučių esantį kelią automobiliams, arba užvažiuoji per 30 metrų šaligatvį. Pirmu atveju, nuolat užstringi, nes kažkieno mašinos yra užstatytos ir privažiuoti neįmanoma. Antru atveju, bandai kerėplintis su savivarčiais kranais ir sunkvežimiais šaligatviu ir visą laiką ant tavęs šaukia žmonės. Be to, net ir neturi tam leidimo – negalima taip imti ir važiuoti. Taigi, patys suprantate, kaip tai sudėtinga“, – sako statybos darbų vadovas.

Statybų paskirties sklypai tarp daugiabučių užstringa neparduoti

Pažvelgus į NT skelbimus, nesunku pastebėti, kad dauguma tokių sklypų, pardavinėjamų tarp daugiabučių, yra pardavinėjami labai ilgai. Darykite, ką norite, tačiau parduoti juos be galo sunku. Asmeninėms reikmėms tokius sklypus pirkti yra per brangu, o daugiabučio statyboms sklypas nepalankus dėl negalimo normalaus privažiavimo.

Gyventojai turi taikstytis su triukšmu

Visgi, kai kartais tarp daugiabučių rajonuose statybos vyksta, žmonėms nuolatos tenka taikytis su triukšmu. Štai kaimynė iš daugiabučio sako, kad net negali miegoti: „Mūsų šeimoje yra tokie miego grafikai: aš miegu iki ankstaus ryto nuo ankstaus vakaro. Vaikas miega vidury dienos. Vyras miega dieną, nes naktį dirba. Tačiau iš tiesų darbai prasideda anksti ryte ir trunka iki vėlaus vakaro, todėl miegas nukenčia kiekvienam šeimos nariui. Darbai labai triukšmingi, o dar triukšmingesni žmonės, kurie ten tuos darbus vykdo. Visą laiką šaukia, keikiasi“, – pasakoja moteris.

Kažkam visiškai pasikeičia kraštovaizdis

Statybų projektai tarp daugiabučių dažnai visiškai pakeičia kraštovaizdį. Jeigu kažkas pro langą matydavo upę ir miškelį kitapus jos, tai pasibaigus statyboms ir išdygus naujam daugiabučiui, galimai nieko pradeda nesimatyti. Tačiau tai – natūralus procesas visuose didmiesčiuose ir reljefas mūsų taip ir turi keistis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *