3 būdai, kaip nustatyti, kad nusidėvėjo jūsų automobilio padangos

Kaip žinoti, ar jums reikalingos naujos padangos? Tikrinti turėtumėte tris dalykus: ar padangos nenusidėvėjo, ar nepaseno ir ar nebuvo pažeistos išorinių veiksnių. Kviečiame paskaityti apie viską plačiau ir nuolat būti užtikrintiems dėl savo saugumo kelyje!

Dėl minėtų trijų priežasčių padangos gali būti nebetinkamos eksploatuoti. Suplonėjusi, sukietėjusi ar kitaip pažeista guma gali tinkamai nebesukibti su asfaltu, pailgės stabdymo kelias, esant plikledžiui automobilis gali imti slysti. Tad apie tai, kaip atpažinti nusidėvėjusias padangas ir kelyje išvengti bėdų, kviečiame skaityti žemiau.

1) Nusidėvėjimas

Viskas tik dėl jūsų saugumo! Nusidėvėjus protektoriui mašiną valdyti bus sunkiau. Žiemą, rudenį padangos gali ne taip gerai sukibti su asfaltu, todėl mašina slys arba nesustos reikiamu momentu. Vasarą – didės pasipriešinimas asfaltui, tad automobilis ris daugiau degalų, bus sunkiau išvystyti greitį.

Reiktų nepamiršti, kad Lietuvoje, bei aplinkinėse valstybėse draudžiama važinėti su per daug nusidėvėjusiomis padangomis. Pagal įstatymus, žiemą padangų protektorius turėtų būti ne mažesnis kaip 3 mm, o vasarą – 1,6 mm. „Balsanos“ specialistai ne tik dėl saugumo pataria nevažinėti su nusidėvėjusiomis padangomis. Suplonėjusios padangos skleis daugiau triukšmo, mažiau amortizuos – kelionė gali tapti tikru iššūkiu.

Štai keli patarimai, kaip patikrinti padangos protektoriaus gylį:

  • Ieškokite padangos nusidėvėjimo indikatoriaus. Kur jo ieškoti, sužinosite padangų naudojimo instrukcijose. Nusidėvėjimo protektorių būna labai įvairių: įspraustas padangos rašto tarpuose, nusitrinantis skaičius, mažas trikampis ar žmogeliukas. Kai kurios, itin modernios padangos, joms nusidėvėjus, keičia spalvą;
  • Pamatuokite profesionaliu gylio matuokliu. Jį galite įsigyti daugumoje specializuotų parduotuvių;
  • Tikrinkite eurų monetomis:

Vasarines padangas – 1 euro moneta. Jei tarp padangos briaunų įterpus monetą matosi žvaigždutės, jums reikia naujų ratų.

Žiemines – 2 eurų moneta. Jei matysis sidabrinė briauna – padangos jau nusidėvėjusios.

  • Autoservise „Balsana“. Užsukite Vilniuje adresu Kareivių g. 2C. Kvalifikuoti meistrai patars, kiek ilgai dar galite važinėti su dabartinėmis padangomis, apžiūrės jų būklę.

2) Padangų amžius

Kiek laiko jau tarnauja jūsų padangos? Dauguma padangų gamintojų rekomenduoja padangas keisti kas 10 metų arba po 5 sezonų aktyvaus naudojimo. Žinoma, kad padangos tarnautų taip ilgai, jas būtina tinkamai sandėliuoti, prižiūrėti. Pagrindinis pasenusių padangų požymis – kietėjimas. Sukietėjusi guma nebe taip gerai atlieka savo funkcijas, tad važiuoti gali tapti nesaugu.

Pirkdami naujas padangas būtinai perskaitykite instrukciją ir įsidėmėkite, kiek laiko galėsite su jomis važinėti. Tačiau, net ir žinodami gamintojų rekomendacijas, būkite budrūs! Jei nuolat važinėjate nelygiais keliais, mėgstate greitį arba bent kažkiek kaip nors pažeidžiate padangų naudojimo galimybes (pavyzdžiui, viršijate leistiną apkrovą) – padangos nudils greičiau.

3) Išoriniai veiksniai

  • Tinkamai laikykite padangas, kol jų nenaudojate. Prieš sandėliuojant, padangos turėtų būti švariai nuplautos. Naudokite tiesiog vandenį, muilą ir šepetėlį. Tuomet jas nusausinkite ir gerai išdžiovinkite. Padangos neturėtų būti laikomos užvalkaluose. Taip pat nenaudokite tepalo ar purškiklio. Laikykite padangas gerai vėdinamoje, tamsioje patalpoje. Tiesioginiai saulės spinduliai, nuolatinė drėgmė, purvas gali pakenkti padangoms ir, atėjus sezonui, nebegalėsite jų naudoti.
  • Naujų padangų gali prireikti, net jei ką tik tokias įsigijote. Užvažiavus ant stiklo, vinies ar kito aštraus daikto, padangos gali būti stipriai pažeistos. Ar pavyks jas sutaisyti – priklauso nuo to, kaip greitai pastebėsite pažeidimą. Jei turite padangų taisymo rinkinį ir pažeidimas nedidelis, padangą galite bandyti sutaisyti patys. Kitu atveju kviečiame užsukti į „Balsaną“ ar kitą artimiausią autoservisą.

Tikimės, kad patarimai buvo naudingi. Linkime tinkamai pasirūpinti savo automobiliu – važiuoti saugiai ir be rūpesčių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *