Kelionės baidarėmis Aukštaitijoje

Kiekvienais metais kelionių baidarėmis organizavimas tampa aktualus vis platesniam aktyvaus poilsio gerbėjų ratui. Šiuo metu Lietuvoje galima rinktis įvairius maršrutus, kurie skirstomi pagal trukmę, maršrutus, kilometrus ir pan. Galima rinktis plaukimą baidarėmis tiek ežerais, tiek ir upėmis. Viskas priklauso nuo to, ką tikimasi pamatyti kelionės metu.

Kelionės baidarėmisVienas iš įdomiausių maršrutų laukia plaukiančių baidare Aukštaitijos upėmis. Aktyvus poilsis Aukštaitijos nacionaliniame parke bus puikus pasirinkimas visiems, kurie nori atitrūkti nuo kasdienybės ir pasigrožėti gražiais gamtos vaizdais. Vienas iš populiariausių maršrutų – dviejų dienų kelionė baidarėmis plaukiant nuostabiu Baluošo ežeru iki pat Palūšės. Ne paslaptis, kad šis maršrutas keliautojų vadinamas vienu iš nuostabiausių, kurį galima pasirinkti Aukštaitijos nacionaliniame parke. Dviejų dienų kelionės organizuojamos taip, kad galima būtų suderinti plaukimą su poilsiu. Keliautojų laukia nakvynės stovyklavietėse ar kaimo turizmo sodybose, todėl net ir norintys patogumų gali nesijaudinti dėl to, kad būtų komfortiškas poilsis. O tie, kurie nori atitrūkti nuo civilizacijos, gali rinktis nakvynę su palapinėmis. Be to, tai puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, nes patirti įspūdžiai ilgai išliks atmintyje. Nakvynė palapinėje puikus būdas pažinti gamtą, o ir daug įdomiau, nei miegoti kaimo turizmo sodyboje, kuri primena namus su visais patogumais.

Kitas populiarus maršrutas – plaukimas Žeimenos upe. Kasmet kelionių baidarėmis organizavimas šiuo maršrutu sulaukia didžiulio susidomėjimo. Žeimenos upė mėgstama tų, kurie nėra patyrę keliautojai. Taip yra dėl paprastos priežasties, nes ši upė garantuoja plaukiantiesiems, kad tai bus lengvas plaukimas su nuostabiais gamtos vaizdais. Norint plaukti mažesne upe – galima rinktis Aisetą ar Kriauną. Jos dažnai įvardinamos kaip įdomesnės, tad tiks tiek pažengusiems, tiek ir jau patyrusiems keliautojams.

Taigi, baidare Aukštaitijos upėmis galima plaukti upėmis ir ežerais. Maršrutų pasirinkimas didelis. Be to, galima rinktis ne tik iš skirtingų upių ar ežerų, kuriais sudaromi skirtingi maršrutai, bet ir pasirinkti skirtingos trukmės keliones. Taip pat galima rinktis skirtingus nakvojimo būdus pasirenkant palapines, sodybas ar namelius. Viskas priklauso nuo poreikių. Tačiau visai nesvarbu kokį maršrutą ar kelionės trukmę pasirinksite, nes gražūs vaizdai ir puikus poilsis bus garantuotas visais atvejais. Juk mūsų šalies gamta turi daugybę įspūdingų vietų. Viena iš jų – Aukštaitija. Tai puiki vieta praleisti laiką gamtoje plaukiant baidarėmis, besigrožint gamtos vaizdais ar tiesiog ramiai sėdint stovyklavietėje, kurioje sustojama pailsėti plaukimo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *