Jūsų mašinos apšvietimas – svarbus dalykas

Automobiliui xenon lemputes reikia turėti, norint užtikrinti stabilų energijos srauto padavimą į lempas. Ką dar reikėtų žinoti apie mašinų šviesas?

Xenon lemputės ir jų blokai – kam reikalinga?

XenonApsilankę https://www.autosviesos.lt/xenon-blokai galėsite išsirinkti įvairių Xenox blokų, tinkančių ir jūsų automobiliui. Jeigu ši dalis jūsų mašinoje yra sugedusi, pastebėsite, kad šviesos veikia netinkamai, netolygiai. Xenox paskirtis yra išlyginti energijos padavimą. Šviesos šviečia nuo energijos, paduodamos iš akumuliatoriaus ir sugeneruotos važiavimo metu. Xenox yra savotiškas tarpininkas, kuris padeda tinkamai paduoti energiją, panašiai, kaip ją padeda tinkamai paduoti į telefoną jo baterija ir pakrovėjas.

Naktį važiuojant tarp miestų, atsargiai naudokite „ilgas šviesas“

Vien xenon lemputes gero apšvietimo neužtikrins, jeigu naudosite jį patys netinkamai. Visų pirma, visada reikėtų stengtis taip daryti, kad neišsikrautų akumuliatorius. Pavyzdžiui, nepalikti šviesų be reikalo, kai nieko nėra mašinoje, ypač ilgam laikui, pvz., per naktį. Akumuliatorių pernakt gali iškrauti ir viena salone palikta lemputė, ką jau kalbėti apie išorines šviesas. Tačiau galima paminėti tai, kad naktį važiuojant tarp miestų reikėtų tikrai atsargiai naudoti ilgas šviesas. Nors jos ir skirtos tam, kad būtų patogu apsišviesti ilgo susisiekimo maršrutus, visgi reikėtų paisyti kitų vairuotojų. Pastebėjus kažką važiuojant priekį ar gale, reikėtų šviesas iškart išjungti, kad netrukdytų kitiems, neakintų. Taigi, toks apšvietimas tinkamas tik tada, kai kelyje važiuojate vieni.

Tinkamai sureguliuotas šviesų aukštis

Kartais vairuotojai keikia vieni kitus, kad anas atseit važinėja „ant ilgų“. Bet iš tikro toks įspūdis gali atsirasti, jeigu tiesiog šviesos yra labai pakeltos. Vairuotojui jis padeda pagerinti matomumą ir apšviestumą, bet kitiems eismo dalyviams gali kartais kelti tą patį efektą, kaip važiavimas su ilgomis. Ir tuomet gali atsirasti ir eismo įvykiai, apakinus kitą iš priekio važiuojantį vairuotoją.

Vairuotojai susikalba šviesomis

Įdomu tai, kad kitose mašinose sėdintys vairuotojai kelyje turi kažkaip susikalbėti. Dieną įstrigus spūstyje ir kažkam gretimoje juostoje prasižengus ar elgiantis kaip „kelių ereliui“, patogiausias būdas pranešti savo žinutę yra gestų kalba. Tačiau toliau vienas nuo kito esančios mašinos paprastai susikalba šviesų pagalba. Kažkas pamirkčioja ir tai reiškia, kad galbūt važiuojate su netinkamomis šviesomis, gal nukrito numeriai, o gal tiesiog kažkur stovi policija. Kartais pamirkčiojama labai greitai lekiančiai mašinai, tarsi apsimetant, kad netoli patruliuoja policija, nors iš tiesų tiesiog norint, kad tas vairuotojas pristabdytų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *