Faktoringas – sąskaitų finansavimas

Viena iš problemų, su kuria susiduria verslininkai yra sąskaitų apmokėjimas. Lietuvoje veikiančių įmonių vidutinis terminas, per kurį apmokamos sąskaitos yra 52 dienos. Tuo tarpu Europos valstybėse šis skaičius skiriasi. Pavyzdžiui, Graikijoje sąskaitos apmokamos vidutiniškai per 52 dienas, Vokietijoje per 22 dienas, Jungtinėje Karalystėje per 24 dienas. Kartais yra atsiskaitoma dar vėliau.

Labiausiai dėl to kenčia smulkūs verslininkai. Jie nenori prarasti savo klientų, todėl sutinka palaukti sąskaitų apmokėjimo. Pasak finansų įmonės ekspertų su vėluojančiais apmokėjimais dažniausiai susiduria statybos, statybinių medžiagų pardavimo, didmeninės prekybos ar konsultavimo įmonės. Kada nenorima prarasti kliento, dėl to sutinkama atidėti sąskaitų apmokėjimą, gali praversti finansų įmonių teikiama paslauga – faktoringas. Tai greitas ir lankstus sąskaitų apmokėjimas. Naudojantis šia paslauga, pinigus už prekes ar paslaugas galima gauti iš karto, nors ir yra susitarta dėl mokėjimo atidėjimo.

Kaip vyksta faktoringas?

Smulkios įmonės A vadovas parduoda prekių X įmonei, tačiau sumokėjimas už jas atidedamas 50 dienų. Vadovas kreipiasi į finansų įmonę, kuri teikia faktoringo paslaugas. Jis pasirašo sutartį su ja ir šį sumoka atidėtą sumą už prekes. Vėliau su finansų įmone atsiskaito x įmonė. Taip laimi A vadovas, nes gautus pinigus iš karto gali investuoti į verslo plėtrą.

UAB „Noviti finance“ teikia sąskaitų apmokėjimo paslaugas net ir jaunoms, ką tik susikūrusioms įmonėms. Faktoringas gali siekti iki 20000 eurų limitą, už kurį nereikalaujama turto užstato ar įkeitimo. Paslaugos kaina – nuo 2 procentų per mėnesį, priklausomai nuo kliento bei pirkėjo rizikos, sumos ir kitų kriterijų. Norint gauti faktoringą, reikia užpildyti prašymą platformoje. Susisiekus darbuotojams pateikiamas pasiūlymas, pasirašoma sutartis. Sprendimas, ar bus suteiktas faktoringas, priimamas per 8 darbo valandas. Taigi jau po vienos darbo dienos galima turėti reikalingus pinigus sąskaitų padengimui.

Faktoringas ypač praverčia prieš šventiniu laikotarpiu – prieš Kalėdas, Motinos ar Tėvo dieną. Šiuo metu laikas tikrai tampa pinigais. Suaktyvėjusi prekyba padengs ne tik faktoringo paslaugos kainą, bet ir leis uždirbti laiku investavus turimus finansus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *