Už geresnį karvių gyvenimą

Ar melžimo įranga gali pagerinti karvių gyvenimą? O geras srutų rezervuaras? Gyvulininkystė – tai žemės ūkio šaka, kuri šiuo metu itin dažnai yra krečiama besikeičiančių visuomenės vertybių vėjų. Daug dalykų, kurie anksčiau būdavo suvokiami normalūs ir priimtini, dabar laikomi per žiauriais. Todėl gyvuliai auginami atsakingiau, suteikiant humaniškesnes sąlygas.

Atsakingesnis karvių melžimas

MelžimasGera melžimo įranga, užprogramuojama tokiam melžimui, kuris nepakenktų karvei ir nekankintų gyvulio – tai prioritetai kiekvienam save moderniu laikančiam ūkiui. Atsakingas požiūris į melžimą apima ne tik geresnes sąlygas melžiamam gyvūnui, bet ir kokybiškesnius pieno gaminius. Tam tikru metu karvė į pieną gali paleisti pūlius ar kitas maistui netinkamas medžiagas. Tad gera melžimo aparatūra sugeba su tuo susidoroti ir nemelžti karvės tokiu metu, kada jos pienas nėra tinkamas, arba melžti tik ribotą kiekį, kad nebūtų apkrečiamas visas pienas.

Daugiau vietos narvuose

Svarbus žingsnis palengvinant naminių gyvulių auginimą – tai geresnės sąlygos narvuose. Jau daugiau kaip 100 metų tęsiasi siaubingos sąlygos karvių ir kitų gyvulių auginime, masiniuose ūkiuose. Tačiau gyvūnų teisių aktyvistai ne kartą iškėlė į viešumą klausimus apie gyvūnų kankinimą. Štai vištų kiaušinių dėžutės privalo turėti tam tikrą koduotę, kur būtų nurodytas vištų auginimo būdas – narvuose, ant kraigo ar laisvėje. Atitinkamai skiriasi ir kaina, tačiau panašu, kad žmonėms dažniau rūpi vištų laikymo sąlygos ir likimas, negu kuo pigesni kiaušiniai. Tas pats yra ir su mėsinių gyvūnų auginimu. Karvės taip pat siekiama užtikrinti geresnes sąlygas, auginti jas talpesniuose narvuose, sudaryti geresnę prieigą prie paėdimo, išėjimo į lauką.

Košerinės mėsos išgavimas – nekankinant gyvūno

Pati jautriausia dalis – tai gyvūno skerdimas mėsai. Žydai ir kai kurios rytų religijos seniai turi išsireiškimą "košerinis maistas". Tai gyvūnų kilmės maistas, pagamintas nekankinant ir neniekinant gyvūno. Pamažu ir mėsinių gyvulių auginime einama prie tokio požiūrio, siekiama ir skerdimą gyvuliams padaryti ne tokį skausmingą, netraumuojantį pasitraukimą.

Humaniškesnės gyvulininkystės sąlygos – aukštų standartų požymis

Net jeigu dabar kai kurie ūkiai dar galvoja, kad svarbiausia yra kuo daugiau uždirbti, ateityje toks požiūris neišvengiamai keisis. Visuomenė jau ilgą laiką skiria dėmesio ir aplinkos saugojimui, ir gyvūnų teisėms. Tad nereikia stebėtis, kad greitu metu kiekvienam ūkiui prestižo reikalu taps iš tiesų geros sąlygos gyvūnams augti, gyventi ir netgi mirti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *