Teisinga krūmapjovių priežiūra

Kaip ir bet kokį įrenginį, savo sodo techniką reikia tinkamai prižiūrėti. Nors žoliapjovės ir krūmapjovės iš tiesų nereikalauja labai daug priežiūros, tačiau jomis taip pat reikia pasirūpinti. Žinoma, daugiausiai priežiūros be abejonės reikalauja krūmapjovės su benzininiais varikliais.

Grazi zalia vejaBene dažniausiai pasitaikantis benzininių žoliapjovių „gedimas“ yra ne tokio kuro mišinio užpylimas. Jei paklaustumėte bet kurio sodo techniką remontuojančio meistro, jis tikriausiai atsakytų, jog 6 iš 10 į jo remonto dirbtuves atkeliaujančių žoliapjovių turi tą patį simptomą – žmogus užpylė gryno benzino, prieš tai nesumaišęs jo su tepalu. Ką tai reiškia? Tai reiškia, jog tokiai krūmapjovei greičiausiai teks keisti visą variklio grupę, o tai gali kainuoti maždaug pusę ar net daugiau įrankio kainos. Kadangi krūmapjovės turi būti mobilios ir vartomos bei pakankamai lengvos, į jas beveik visada montuojami dvitakčiai varikliai. Palyginimui į daugelį vejapjovių montuojami keturtakčiai varikliai. Dvitakčiuose varikliuose nerasite atskiros angos, į kurią reikėtų pilti tepalą, tačiau variklį tepti vis vien reikia. Dėl šios priežasties yra maišomas specialus mišinys, kuomet į benziną įpilama tam tikra proporcija specialaus tepalo. Labai svarbu paminėti ir tai, jog keturtakčio tepalas čia tikrai netinka. Tad jei jūs pamiršite įpilti į kuro mišinį tepalo, rezultatas bus toks pats, kaip dirbant su varikliu, kurio netepa joks tepalas.

Kitas periodinis priežiūros elementas – patikrinti degimo žvakes, žvaklaidžius ir oro bei kuro filtrą. Šie priežiūros darbai tikrai nėra sudėtingi, todėl greičiausiai jums neteks lankytis dirbtuvės – galėsite padaryti tai namuose, patys. Tiesa, jums gali prireikti specialaus rakto atsukti žvakei – pasirūpinkite juo iš karto.

Na ir galiausiai, benzininės žoliapjovės gali turėti bėdų su karbiuratoriumi, todėl gali prisireikti jį išsiardyti ir išvalyti, arba pareguliuoti oro ir kuro proporcijas.

Kalbant apie akumuliatorines krūmapjovės, jų priežiūra dar paprastesnė. Kadangi jose nėra vidaus degimo variklio, visi prieš tai išvardinti dalykai atkrenta. Vienintelis akcentas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – nepalikite akumuliatorių žemoje temperatūroje. Kadangi visos šiuolaikinės baterijos yra ličio jonų, jos nemėgsta bet kokios temperatūros, mažesnės nei +10 pagal Celsijų. Jei nutiks taip, jog jūsų baterija praleis daug laiko šaltyje, jos talpa paprasčiausiai susitrauks.

Galiausiai, jei naudojate ne pjovimo lyną, o peilius, pasirūpinkite, jog peiliai būtų gerai pagaląsti. Taip sumažinsite vibracijas, padidinsite pjovimo efektyvumą ir tuo pačiu tausosite patį įrankį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *