Kaip pasiruošti kalbėjimo potemėms?

10 ir 12 klasėse vienas iš svarbiausių atsiskaitymų yra kalbėjimo įskaita. Šios įskaitos metu tikrinamas moksleivio gebėjimas dėstyti mintis, taisyklingos kalbos vartojimas, kiti kalbos aspektai. Todėl norint tinkamai pasiruošti, reikalingos potemės ir geras pasirengimas kalbėjimui. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis kalbėjimo įskaitai?

Potėmės kalbėjimo įskaitaiVisų pirma, reikės pasirinkti kalbėjimo potemę. Žinoma, kalbėjimo potemės būna labai įvairios ir nebūtinai atitinka moksleivio lūkesčius. Tačiau vis tiek reikia kažką pasirinkti ir pasiruošti kalbėjimui. Rekomenduojama rinktis tas kalbėjimo potemes, kurios atrodo artimesnės širdžiai, įdomesnės. Tačiau nereikėtų atmesti ir to varianto, jog reikia pasirinkti ir tas potemes, kurios atrodo lengvos ir kuriomis būtų lengva kalbėti. Kita vertus, jei potemė bus įdomi pačiam moksleiviui, tuomet ir kalbėti bus lengviau. Na bet pasirinkimas galima vienas iš dviejų: įdomios potemės ir lengvos kalbėjimo potemės.

Kaip pasiruošti pačiam kalbėjimui? Visų pirma, būtų labai neblogai pasirašyti kalbą. Kalbą reikėtų pasirašyti rišlią, atitinkančią standartus. Prisiminkite, kas yra teiginys, jo įrodymas ir apibendrinimas. Jei kalbos struktūra atitiks tas taisykles, kurias daug metų teko mokytis mokykloje, tuomet įskaitos vertintojas bus patenkintas ir gausite aukštesnį balą. Tai jau vienas pliusas jums.

Visos kalbėjimo potemės yra skirtingos ir visoms gali prireikti kiek skirtingos struktūros. Pirma, galite susidėlioti svarbiausius punktus, apie kuriuos norite kalbėti ir tuomet apie juos dėliokite sakinius. Netrukus gims ištisos pastraipos ir pastebėsite, kaip greitai atsiranda pilnas tekstas.

Labai svarbu yra parepetuoti savo tekstą, jei tik yra proga. Repetavimas būtinas ne tik tam, kad geriau išmoktumėte kalbą. Atvirkščiai – repetuoti reikia tam, kad žinotumėte, kiek laiko truks jūsų kalba. Juk esate įspraustas į tam tikrus laiko rėmus ir reikia juose sutilpti norint gauti aukštą įvertinimą. Jei jūsų kalbėjimas tilps į šį laiko tarpą, užsitikrinsite dar vieną pliusą.

Ką dar reikėtų pasiruošti? Jei su poteme viskas tvarkoje ir kalbėjimas jums jau į galvą įkaltas, tuomet pasiruoškite psichologiškai. Ne paslaptis, kad ne vienam mokiniui trūksta pasitikėjimo savimi, kai reikia kalbėti prieš vertintoją ar klausytoją. Tačiau tai galima pakeisti. Apsirenkite švariai, tvarkingai, pasistenkite, kad jaustumėtės kuo geriau. Nes kuo geriau jausitės, tuo daugiau pasitikėjimo savimi turėsite ir tuo lengviau bus kalbėti.

Jeigu tingite rašyti savo kalbą, ją visada galite nusipirki atsiradę internetu iš rašančių žmonių. Dažnai būna parašytos tos srities specialistų, filologų, studijuojančių filologiją ar mokytojų. Mažų mažiausiai studentų, kurie jau yra baigę mokyklą ir puikiai sugeba rašyti. Taip pat yra atsiradę net puslapių, kuriuose yra pardavinėjamos 2017 metų kalbos. Šiuose puslapiuose galima atsisiųsti jau paruoštą kalbėjimą su planu, skaidrėmis ir informaciniais šaltiniais. Turbūt profesionaliausiai yra rašoma šiame puslapyje www.kalbejimopotemes.net Jame darbai yra su visais priedais, kuriuos galite iškart visus atsisiųsti už tikrai ne aukštą kainą. Tai puikiausias kainos ir kokybės santykis, todėl visiems rekomenduoju. Šiuo darbu užsiima jau net septintus metus. Būtinai užeikite į šį puslapį, nenusivilsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *